Montaż kotew

Wykorzystanie Kotew Talerzowych

Kotwy to zaawansowane łączniki, które służą do montażu różnego rodzaju konstrukcji. Stosuje się je m.in. do mocowania elementów stalowych, aluminiowych, drewnianych itp., a także do podłoży betonowych i murowych. Zajmujemy się profesjonalnym wierceniem otworów pod kotwy chemiczne i pręty zbrojeniowe. Wykorzystujemy wyłącznie najnowocześniejsze rozwiązania techniki diamentowej, jakie pojawiają się na rynku.

Do wiercenia pod kotwy chemiczne stosujemy specjalistyczne narzędzia umożliwiające odsysanie pyłu, który może znacząco osłabić mocowanie kotwy chemicznej lub prętów. Montaż odbywa się poprzez betonowanie dolnej części kotwy na konstrukcji nośnej tak, aby talerz był wypoziomowany równo z jej powierzchnią. Następnie układamy izolację, po czym przykręcamy górną część kotwy. Kotwa talerzowa to element, który służy do kotwienia prefabrykowanych desek gzymsowych z wystającymi prętami zbrojeniowymi w konstrukcji nośnej obiektów.

Zaufali nam

Kotwy Chemiczne I Talerzowe

Oprócz kotew chemicznych w naszej ofercie znajdą Państwo także koty talerzowe. Są to elementy stosowane szeroko w budownictwie. Służą do zabezpieczania konstrukcji budowlanych, takich jak mury czy ściany oporowe, dzięki utworzeniu skutecznego punktu zaczepienia do gruntu. Istota ich działania polega na przeniesieniu obciążeń z pionowych na poziome, co zdecydowanie zwiększa stabilność konstrukcji.

W naszej ofercie znajduje się kompleksowa usługa montażu kotew talerzowych, zarówno na małą, jak i dużą skalę. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotnym elementem bezpieczeństwa każdej inwestycji budowlanej są prawidłowo zamontowane kotwy, dlatego zawsze dokładamy wszelkich starań, aby nasze prace były wykonane z największą precyzją i starannością.

Zespół naszych doświadczonych specjalistów jest w stanie przeprowadzić montaż kotew talerzowych na każdym terenie, niezależnie od jego charakterystyki. Działamy w Warszawie, oferując konkurencyjne ceny i gwarancję najwyższej jakości. Biorąc pod uwagę zróżnicowane potrzeby naszych Klientów, nasza oferta jest elastyczna i dostosowana indywidualnie do każdego zlecenia. Jesteśmy otwarci na wyzwania oraz gotowi do realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projekty.

Jeżeli szukają Państwo zaufanej firmy, która zapewni profesjonalny montaż kotew talerzowych, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Skontaktujcie się z nami, aby omówić szczegóły i ustalić warunki współpracy.

Kotwy chemiczne

Są w stanie zapewnić trwałe mocowanie w różnych podłożach, takich jak beton, kamień, cegły czy pustaki. Wszystko za sprawą masy żywicznej, która dopasowuje się do kształtu i wiąże w ten sposób mocniej. To zatem nie tylko klej, ale również skuteczny wypełniacz.

wiercenie otworów pod kotwy

Najważniejsze cechy

Głównym zadaniem kotwy chemicznej jest trwałe i mocne połączenie dwóch różnych materiałów. Wypełnia ona dokładnie i szczelnie wszystkie nierówności, zagłębienia, zarysowania oraz szczeliny. W ten sposób po zastygnięciu masy dwa materiały uzyskują trwałe połączenie na całkowitej powierzchni. Kotwa chemiczna jako łącznik cechuje się najwyższymi parametrami wytrzymałości – w tym także na obciążenia pulsacyjne czy wielotonowy udźwig. Niemniej istotne jest to, że zespolić można także materiały o zupełnie innej charakterystyce.

Warto zaznaczyć, że masa żywiczna wypełniając dokładnie wszystkie przestrzenie tworzy swego rodzaju nieusuwalny klin. Wzmacnia to materiał nie powodując przy tym dodatkowych naprężeń, co ma miejsce np. przy wykorzystaniu kołków albo kotew mechanicznych. Podłoże zatem nie ulega osłabieniu nawet przy krawędziach. Także blisko nich można więc stosować kotwy chemiczne.

Inny ważny atut przy korzystaniu z kotew mechanicznych to możliwości w pracach wymagających dokładnego dopasowania pozycji czy sytuowania. Poszczególne elementy są trwale połączone dopiero, kiedy masa żywiczna zastygnie. Zanim to się stanie, materiały można umiejscowić względem siebie w najbardziej pożądany przez nas sposób. Elementy da się bowiem przesuwać w poszukiwaniu optymalnego ustawienia.

Ta elastyczna możliwość dopasowania sprawia, że nie ma ograniczeń odnośnie długości stosowanych dybli. Przy kotwach mechanicznych odpowiedni ich dobór ma tu kluczowe znaczenie. W tym przypadku głębokości i średnice mocowania są praktycznie dowolne i zależne od potrzeb. Kotwy chemiczne pozwalają więc na zastosowanie ich w grubych warstwach izolacji czy w ścianach warstwowych.

Mocowanie chemiczne jest odporne na wyrywania, nie przepuszcza do otworów wilgoci, wody oraz innych związków chemicznych. Co ważne w masę żywiczną można wklejać elementy o zróżnicowanej wielkości oraz powierzchni. Za każdym razem zespolenie okaże się trwałe. Kotwy chemiczne utrzymają w stabilnej pozycji zarówno śruby i haki, jak również pręty zbrojeniowe czy tuleje gwintowane.

Zastosowanie

Kotwy chemiczne mają szerokie zastosowanie w różnego typu pracach budowlanych. Ich szczególne właściwości sprawdzą się m.in. przy okazji:

kotwy

Kotwy talerzowe

Ich głównym zadaniem jest mechaniczne i możliwie najtrwalsze połączenie dwóch elementów, ale zabezpieczają też miejsce otworowania i odpowiadają za docisk Wyróżnia je charakterystyczna budowa z zastosowaniem tzw. talerza. Wpływa on na trwalsze mocowanie, ale również na stabilność samej kotwy.

Najważniejsze cechy

Możemy wyróżnić kilka typów kotew talerzowych. Każdy z nich ma nieco inne parametry i zastosowanie. Do najpopularniejszych odmian zaliczymy:

Zastosowanie

Z racji tego, że występuje wiele odmian kotew talerzowych, ich zastosowanie również jest szerokie. W zależności od konkretnego typu można je stosować np. do:

kotwy